13 Жовтня, 2023, 15:36

Понад 10% – експертка повідомила, якою може бути інфляція в наступному році 

В Україні у вересні інфляція сповільнилась і складала 7,1%, в серпні становила – 8,6%, в той час, як на початку року була понад 20%. Водночас, згідно з даними Державної служби статистики, ціни в місячному вимірі зросли тільки на 0,5%.

Однак наразі не слід казати, що інфляцію вдалося перемогти, а середньорічна інфляція в наступному році буде меншою від прогнозованої.

На цьому наголосила Голова Правління «Ліга банків України» Олена Коробкова в ході дискусії в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Якщо казати про інфляцію, яку планують на 2024 рік, то він взагалі, весь урядовий прогноз побудований на очікуваннях щодо 2023 року. Але ми бачимо, що очікування 2023 року урядові також не є актуальними. Вони прогнозували, що відновлення реального ВВП в 2023 році буде одна цифра, а зараз – зовсім інші. І нещодавно міністр фінансів заявив, що відновлення буде майже 5%. Фактичну середньорічну інфляцію прогнозували 16%, в нас вона в реалі зараз 7,1%. Звичайно, що середньорічна буде трохи інша, але все одно вона буде менше 16%. Тобто це цифри, від яких треба відштовхуватися і дивитися, як відправна точка, але не так щоб десь нагнати страху. Наразі не варто очікувати, що взагалі ми її вже перемогли. І прогнозування інфляції на наступний рік 10%, понад 10%, на мою точку зору це слушний підхід», – пояснила Олена Коробкова.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini