14 Березня, 2022, 12:51

Понад 1 мільйон доларів на день коштує Львову проживання усіх людей, які переїхали, – міський голова Садовий

Понад 1 мільйон доларів на день коштує проживання усіх людей, які переїхали до Львова. Зараз місту потрібно швидко збудувати великі мобільні центри з відповідними умовами та фінансова підтримка. Про це  повідомив міський голова Львова Андрій Садовий на брифінгу у Медіацентрі «Україна». Також він зазначив, що до сьогодні кошти на ці потреби у Львові знаходили самостійно, втім зараз уже необхідна підтримка міжнародних організацій.

Далі – найголовніше про поточну ситуацію у Львові від очільника міста.

  • Львів готувався до війни ще до її початку та разом з британськими експертами у міській владі розпрацьовували різні сценарії. Ми подбали про запас медикаментів, закупили дизельгенератори. 
  • Понад 200 тисяч людей сьогодні приїхали до Львова з усієї країни. Місто продовжує функціонувати. Близько 500 закладів освіти, культури та спорту приймають в себе тимчасово переміщених осіб. Велика подяка всім, хто допомагає.
  • Рівень злочинності у Львові впав до нуля. В області та в місті сформовані 103 і 125 бригада територіальної оборони. Це – підрозділи міністерства збройних сил, які проходять вишкіл. Це також і добровольчі об’єднання, львів’яни, які виходять на патрулювання та дбають про нашу безпеку.

​​

  • Сьогодні ми разом з головою військової адміністрації були у військовому госпіталі. Велика подяка всім медикам, які допомагають нашим військовим, які зазнали поранень. Наше завдання сьогодні – щоб кожен військовий якомога скоріше ставав у стрій і боронив нашу державу.
  • Наразі львівські школи відновили навчання у онлайн – форматі. Понад 67 тисяч львівських дітей зареєструвались та майже 1000 дітей сімей, які переїхали з різних куточків України, зареєструвалися сьогодні на навчання.
  • Польські політики розуміють, що війна – вже на межі їх кордонів. Вчорашні вибухи на Яворівському полігоні були найбільш чутні на території Польщі та Європейського Союзу. А що буде, якщо ракета впаде на територію ЄС? Нам тут потрібні системи ППО та винищувачі. Ми потребуємо цих рішень негайно. Війна у 21 столітті – це швидкість. І кожен політик, який дебатує, а не діє – це його персональна відповідальність.

Нагадаємо, у Львові розпочав роботу Медіацентр “Україна”, який має допомогти медіа у висвітленні війни, яку розв’язала росія проти українського народу. Медіацентр надаватиме інформаційну підтримку журналістам, які зараз працюють у Львові та  області. Щодня тут проводитимуть брифінги урядовців, міжнародних партнерів та активістів зі Львова та інших міст України.