22 Листопада, 2023, 12:36

Польські протестувальники порушують умови страйку – це може допомогти Україні скасувати його

На сьогодні з боку польських страйкарів фіксуються порушення умов страйку, і це, зокрема, може дозволити добитися його скасування.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників.

«Є порушення з боку страйкарів. Вони, коли писали заяви у гміни (адміністративі одиниці в Польщі – ред.), вказували, що будуть пропускати певні види товарів, зокрема гуманітарку та небезпечні вантажі, наприклад, паливо. На сьогодні є відповідні особи, які фіксують, що це не здійснюється, і фактично ці машини стоять в загальній черзі. Це все накопичується і доводиться до влади Польщі. І ми сподіваємося, що за порушення умов страйку, він буде скасований, і відповідно поліція зробить так, щоб був проїзд», – зазначив Володимир Балін.

За його словами, адвокати будуть готувати листи на гміни і про те, що блокування є сьогодні реальною загрозою життю та здоров’ю водіїв;

«Вчора наші представники були у гмінах, розмовляли з керівництвом. На жаль, морально там підтримують страйкарів, і вони кажуть, що будуть продовжувати страйк. Сьогодні і уряд України, і керівництво Європейської комісії звертається до Польщі, офіційно й неофіційно, з тим, щоб саме уряд Польщі скасував ці їхні дозволи незаконні. На жаль, уряд в стадії реформування, і, скоріш за все, поки не буде призначений новий повноцінний уряд, це питання не буде вирішено. Але ми залишаємо за собою право, щойно ми отримаємо правові підстави, заяви і рішення про блокування, звернутися до суду з тим, щоб розблокувати в судовому порядку, скасувати це рішення. Тобто ми зараз усіма шляхами намагаємося йти для того, щоб це питання було вирішене», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini