29 Серпня, 2023, 15:27

Польща може продовжити заборону на експорт української агропродукції до кінця 2023 року – Денис Марчук

Польща, ймовірно, піде на порушення законів європейської спільноти та рішень Європейської Комісії і буде продовжувати заборону експорту української агропродукції до кінця 2023 року.

Таке припущення висловив заступник Голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

Він зауважив, що рішення Польщі щодо заборони експорту агропродукції України мають політичні мотиви, зокрема в контексті того, що в країні 15 жовтня відбудуться парламентські вибори.

«У Польщі 15 жовтня вибори. Вибори нелегкі для чинної провладної партії. І відповідно рух, який вони спрямували на підтримку національного товаровиробника, за умов підігрівання дуже політичними меседжами, він спрямований на цей електорат», – пояснив він. 

Денис Марчук застеріг, що навіть після 15 жовтня, після виборів, не слід очікувати, що рішення щодо експорту агропродукції будуть скасовані.

«Тому що тоді ввійде політична фаза обговорення й створення коаліції, і відповідно ті, хто будуть представлені в парламенті, так само будуть спиратися на ці політичні меседжі. Тому, скоріш за все, Польща піде на порушення законів європейської спільноти й рішень Європейської Комісії, і, скоріш за все, буде продовжувати заборону до кінця 2023 року», – зазначив він.

Нагадаємо, що Єврокомісія продовжила до середини вересня заборону на постачання пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України до п’яти країн Європейського Союзу (Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини).

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini