Поки не знайшли тіло, не вірте, що людина загинула, – адвокат Роман Лихачов
Недостатньо встановити смерть лише по знайденій кінцівці людини. Адже військовий міг втратити її під час бойових завдань чи з інших причин, втім залишитись живим. За словами адвоката Чугуївської правозахисної групи Романа Лихачова, такі випадки непоодинокі. І статус загиблого військового спростовують щонайменше через декілька місяців.
«У 2022 році, зробивши ДНК по частині руки одного з військовослужбовців, органи його визнали загиблим. Родина отримала першу виплату по загибелі, але через 6-7 місяців ми дізналися, що він знаходиться в полоні і у нього немає руки. Підтвердження про те, що він в полоні ми також отримали від Червоного Хреста», – Роман Лихачов ділиться прикладом з досвіду.
За офіційними даними, близько 10 тисяч військових перебувають в полоні, близько 7 тисяч вважаються безвісти зниклими. Втім Роман Лихачов зазначає, що ці цифри є заниженими. Оскільки правозахисники отримують значно більшу кількість запитів від родичів військових. Якщо родичі військового з відкритих джерел дізналися про певний його статус, варто звернутися до територіального центру комплектування, який уповноважений провести соціальний супровід рідним. Центр допоможе надіслати запит до військової частини на визначення\підтвердження статусу військовослужбовця або отримання виплат.
Повний запис дивіться на YouTube-каналі.
?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20.
З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.
Для довідок:
+38 067 652 91 97
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini