Поезія болю, правди та глибокої віри в перемогу: в Києві презентували поетичну збірку «Римова. Війна»
В рамках проєкту «Книга для зміцнення національної єдності», який реалізується у співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України і державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» видано поетичну збірку «Римова. Війна». В антології поезії воєнної лірики містяться твори понад 80 авторів з різних регіонів України, деякі з них, зокрема, перебувають зараз на фронті.
Про це йшлося під час презентації видання в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Поезія, розміщена тут, – це поезія болю, це поезія глибокої віри в перемогу, це поезія внутрішньої сили, яка є на цих сторінках, вона відчувається, вловлюється. Це – поезія правди. Це дуже чесні рядки, без пафосу, з дуже красномовними деталями, які промовляють про все», – наголосила упорядниця збірки Юлія Береко-Камінська.
У ході презентації Петро Мага, один з авторів, чиї вірші увійшли в антологію, розповів що з другого дня війни пішов на захист України і з початку служби почав описувати у творах те, що переживає країна. За його словами, побратими виділяли йому час у бліндажі, аби він міг писати вірші. Твори, додає автор, народжуються після певної події, і в своїх рядках він безпосередньо передає зміст того дня.
Варто зазначити що книга воєнної поезії видана за кошти державного бюджету, її наклад становить 1000 примірників.
«Важливо те, що зазначена книга видана за кошти державного бюджету для безоплатного поширення, в першу чергу для військовослужбовців, населення прифронтових, прикордонних, деокупованих територій. В тому числі студенти закладів вищої освіти під час зустрічей з Героєм України Володимиром Жемчуговим мають можливість також ознайомитися з такими творами і побачити, як через слово можна донести правду про те, що відбувається сьогодні в Україні, правду про життя, правду про війну», – пояснила директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики Ганна Красноступ.
Водночас засновник видавництва «Саміт-Книга» Ігор Степурін зазначив, що книги розповсюджуються також і по бібліотеках, громадських об’єднаннях. Тому, за його словами, вони потрапляють в ті руки та до тих людей, які цього дійсно потребують.
Своєю чергою, Максим Удовиченко, керівник Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору» зазначив, що вже є перші відгуки на цю книгу. Так, напередодні новорічних свят її передали до військового шпиталю, де бійці проходять реабілітацію після поранень. І майже кожен з них, за словами Максима Удовиченка, знайшов для себе той вірш, який сподобався.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini