Денис Маслов ,Голова парламентського Комітету з питань правової політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
23 Лютого, 2023, 11:30

Півроку тому міжнародна спільнота не вірила у створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України, сьогодні 25 країн опрацьовують його модель — Денис Маслов

Міжнародне правосуддя виявилося неефективним і неспроможним притягнути військово-політичне керівництво росії до відповідальності за злочин агресії проти України. Тож Україна ініціювала створення Спеціального трибуналу. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.

«Україною ще на початку повномасштабної агресії було запропоновано створити Спеціальний трибунал саме за злочин агресії проти України. Той трибунал, який має посадити на лаву підсудних основних дійових осіб вищого військово-політичного керівництва російської федерації. Якщо на початку літа багато хто з міжнародних експертів, з політиків не вірив у можливість створення такого трибуналу, то на сьогодні вже більше 25 країн приєдналися до так званої core group, яка предметно опрацьовує модель створення трибуналу. Україна вийшла з активною позицією, запропонувала світу своє бачення, проєкт статуту цього трибуналу, модель його роботи», — розповів Маслов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini