9 Лютого, 2023, 14:50

Питання захисту прав постраждалих часто залишаються поза увагою органів влади, але війна це змінила: є прогрес по певним крокам — Центр прав людини ZMINA

Експерти Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, підготували рекомендації щодо 10 пріоритетних кроків держави у сфері захисту прав людини в умовах великої війни на 2023 рік. Детальніше про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ. 

«Ми сьогодні презентуємо його і сьогодні розійшлемо народним депутатам України і на адресу уряду. Минулого року на початку лютого ми презентували приблизно в такому форматі документ і бачимо, що майже всі рекомендації залишилися актуальними. На жаль, така наша реальність, що питання захисту прав постраждалих осіб часто залишаються поза увагою органів державної влади. Як не дивно, це змінила саме війна. Зараз ми бачимо, що численні питання, які стосуються цієї адженди, або в процесі виконання, або ми точно розуміємо, що є добра воля органів влади брати участь у реалізації цих кроків. По певних кроках ми маємо прогрес. Але ми також вважаємо за потрібне ще раз підкреслити значущість цих рішень для доль мільйонів наших громадян. Власне тому ми презентуємо цей список», — зазначила Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini