Питання з європейським експортом та «зерновим коридором» спричинили просідання цін на зернові товари всередині країни – Денис Марчук
Питання експорту агропродукції в Європу та питання функціонування «зернового коридору», з якими зіштовхнулася Україна впродовж минулих місяців, спровокувало просідання ринку та цінових позицій по всіх групах зернових товарів.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Денис Марчук заступник голови Всеукраїнської аграрної ради
«Вплинули негативно, тому що відбулося просідання цін всередині країни. Вони й без того були далеко не ринкові в Україні, за рахунок витрат, які йшли на страхування та на логістику. Але за рахунок закриття «коридорів» та зменшення експортного потенціалу, а пропозиція всередині є досить високою, це призвело до того, що ринок і цінові позиції по всіх групах зернових товарів фактично просів. Це як і по пшениці, кукурудзі, так і по насінню соняшника, ріпаку. Тобто по всіх експортних продуктах, які для нас є такими досить значимими в контексті отримання коштів за рахунок реалізації», – пояснив Денис Марчук.
Він наголосив, що наразі є значна кількість перехідних залишків, а також скоро Україна увійде в пік збору нового врожаю. Саме тому, за словами Дениса Марчука, дуже важливим є покращення перемовного процесу та стала робота «зернового коридору».
«І враховуючи, що там 10 мільйонів тонн перехідних залишків, і потенціал збирання кампанії на цей сезон по зерновій складає порядку 44 мільйони тонн, з яких близько 30 мільйонів тонн є експортним потенціалом. Це дуже великі об’єми і сподіватися лише на коридори солідарності, якими в кращому випадку ми можемо експортувати до 3 мільйонів тонн, не доводиться. Тому експорт Чорним морем – один з ключових, який в тому числі впливає на баланс цін всередині нашої країни».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini