28 Травня, 2024, 15:18

Питання повернення незаконно ув’язнених та депортованих росією цивільних громадян України буде одним з пріоритетів роботи Ради Європи наступні пів року 

За пропозицією України одним із пріоритетів літньої сесії Ради Європи буде питання повернення незаконно ув’язнених та депортованих росією українців.

Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева.

«Хочу поділитися з вами декількома новими пріоритетами, які виокремлює для себе, для своєї діяльності на наступні пів року Рада Європи. Буквально два дні тривала погоджувальна рада для проведення наступної чергової літньої сесії. І коли ми говоримо про справедливість та відбудову України, про загальні воєнні злочини, ми відносимо це до важливої теми – створення спецтрибуналу. Але найважчі розслідування, ми знаємо, які стосуються різних категорій воєнних злочинів, – це, звісно, зниклі безвісти цивільні. Якщо в категорії військовослужбовців та військовослужбовиць є чітке розуміння, де людина служила, зареєстрована, де вона могла перебувати, то в кейсах із цивільними полоненими ця інформація може бути відсутня роками. Ми наголосили під час виступу литовського міністра закордонних справ, який наступні шість місяців головуватиме в раді міністрів, а це 46 міністрів закордонних справ, і попросили включити в пріоритет роботи саме повернення всіх ув’язнених, незаконно ув’язнених, незаконно вивезених, депортованих, сьогодні ми говоримо, звісно, про цивільних. Це, в тому числі і українські діти, але безпосередньо цивільні в полоні», – зазначила вона.

Марія Мезенцева наголосила, що пропозиція була підтримана міністром.

«І ми будемо раді з громадською спільнотою, урядом України, координаційними центрами пропрацювати це на рівні нових ідей, думок, як ми це можемо здійснювати», – додала Марія Мезенцева.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini