Фото Медіацентр Україна – Одеса: Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики, ГО “Екодія”
7 Квітня, 2023, 13:30

Після війни українські міста можуть швидше, ніж деякі європейські, перейти на “зелену” енергію  – експерт

Проте на це все одне підуть десятиріччя. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики, ГО “Екодія”.

Він нагадав, що ще у 2019 році сім українських міст заявили, що до 2050 року перейдуть на 100% забезпечення своїх енергетичних потреб за допомогою відновлювальних джерел енергії.

“На це підуть десятиріччя. Треба дивитися на мережі, на вітровий потенціал, потенціал біоенергетики, потенціал сонця. Але деякі наші міста можуть перейти на “зелену” енергію швидше, ніж у Європі. У порівнянні з ЕС, в Україні є одна перевага — у нас залишилася централізована система енергопостачання. В Європі зараз багато країн намагаються повернути це, тому що таку систему легше декарбонізувати та встановити відновлювальні джерела енергії. І одна з ідей — встановити теплові помпи саме на системи центрального опалення. В містах, де така система збереглася, є дуже величезний потенціал”, – зазначив експерт.

Костянтин Криницький додав, що вже є проєкт встановлення теплових помп на системи центрального опалення у Луцьку. Цей досвід можна використати в інших містах.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini