Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната”
1 Серпня, 2023, 16:46

Після прориву блокади на Чорному морі росіяни можуть зробити провокацію під чужим прапором – військово-морський експерт

У ворога є можливість застосування морської зброї від меж Босфору і до українських портів Одеської області, і росія може на це піти. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната”.

Він нагадав, що ще на початку повномасштабного вторгнення росіяни заборонили судноплавство у північно-західній частині Чорного моря, і навіть атакували деякі судна – зокрема, було знищено естонське вантажне судно Helt під прапором Панами. 

“Те, що трьом суднам вдалося прорвати блокаду і дістатися дунайських портів, це добре. Але вони використали фактор несподіванки і йшли майже  у територіальних водах Туреччини, Болгарії та Румунії. Зараз там знаходиться ще багато судів й очікувано, що вони підуть тим самим маршрутом. І росіяни можуть вчинити приховану провокацію проти цих суден, атакувавши їх самопливним морськими мінами чи морськими дронами”, – розповів Андрій Риженко.

Він не виключив, що росіяни можуть вчинити таку приховану провокацію під чужим прапором і звинуватити у цьому Україну.

“Така загроза є, росіяни у цій частині Чорного моря тримають багато сил”,  – наголосив Андрій Риженко.

У ніч на 2 серпня три іноземні судна пройшли російську блокаду під наглядом літаків НАТО і стали в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.  Грецьке та ізраїльське судна пройшли в Ізмаїл через Босфор, а турецько-грузинське зайшло з північної Туреччини. Кораблі йшли з увімкненими транспондерами, не приховуючи курсу. Це перший прохід іноземних суден до українських портів після виходу росії із “зернової угоди”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini