
Пільговий режим ПДВ на ремонт військової техніки: у Раді бізнес-омбудсмена наголосили на необхідних змінах
Оборонні компанії сьогодні мають питання до податкової політики, зокрема пільг із ПДВ. Так, через чинний режим ПДВ бюджетні кошти, що виділяються на відновлення озброєння, частково спрямовуються не на сам ремонт, а на податкові платежі.
Про це йшлося під час презентації в Медіацентрі Україна розслідування Ради бізнес-омбудсмена (РБО).
Як зазначив в ході презентації Владислав Калуга, молодший інспектор РБО, за чинними правилами, імпорт військової техніки, отриманої в межах міжнародної технічної допомоги (МТД), здійснюється без сплати ПДВ. Водночас послуги з ремонту та модернізації цієї техніки обкладаються ПДВ, що створює додаткове фінансове навантаження на підприємства.
«На сьогодні, на жаль, склалася така ситуація, що завезти військову техніку, яка надається по проєктах МТД, здійснюється без ПДВ, бо це простіше і економічно вигідніше. Водночас послуги на ремонт цієї техніки та модернізацію обкладаються ПДВ, вони не звільнені. Нам про цю проблему повідомив бізнес, зокрема ремонтні підприємства, з якими ми зустрічалися», – пояснив він.
За словами інспектора, це питання є критичним через два основні фактори: «По-перше, ПДВ на 20% збільшує вартість ремонту тієї одиниці техніки, яка здійснюється. Тому, якщо казати простіше, за п’ять одиниць з ПДВ, які ремонтує підприємство, ми могли б ще додатково відремонтувати ще одну одиницю техніки. По-друге, ця проблема важлива ще тому що, на жаль, той ПДВ, який вони сплачують, вони сплачують на неплатника – на військову частину, яка замовляє послуги, і виникає така ситуація, що ця сума ПДВ не відшкодовується з бюджету».
Владислав Калуга також зауважив, що така ситуація лише ускладнює процес відновлення техніки, яка щоденно виходить з ладу через бойові дії.
«Військова техніка вражається на полі бою і постійно потребує ремонту та відновлення. Тому, на нашу думку, такий замкнений обіг ПДВ не допомагає в питанні відновлення та ремонту військової техніки. Ми пропонуємо зосередитися на тому, що нам необхідно направити кошти, які цільові виділяються на ремонт військової техніки, саме на ремонт, аби вони не йшли на новий цикл ПДВ», – додав він.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini