Підтримка громадських організацій, які працюють для ветеранів: в Україні запустили конкурс «Варто: Єднання»
Український ветеранський фонд Мінветеранів та ІСАР Єднання запускають новий конкурс на підтримку ГО, які працюють для ветеранів. Так, громадські інституції, чия діяльність спрямована на допомогу ветеранам та їхнім сім’ям, зможуть отримати до 2,5 млн грн фінансової підтримки у межах нового конкурсу “Варто: Єднання”.
Про це йшлося під час презентації ініціативи в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Це до 2,5 млн гривень, це досить хороша фінансова підтримка. Однак слід розуміти, що і конкуренція теж буде досить хороша. Відповідно це мають бути громадські організації, які вже були засновані та працюють не менше як рік, які мають відповідне звітування, які не мають згідно з законодавством проблем тощо. Ми також будемо проводити, як завжди, консультації онлайн, тому доєднуйтесь, поки у вас є можливість і давайте будемо покращувати життя ветеранів», – зазначила в.о. Виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк.
Крім того, вона пояснила, деталі щодо фінансування проєктів в рамках конкурсу.
«Український ветеранський фонд в межах свого фінансування, я наголошую, що це буде співфінансування з ІСАР Єднання, ми будемо підтримувати певні проєкти. Тобто це буде проєкт. А от ІСАР Єднання вже буде надавати в рамках цього проєкту кошти на організаційний розвиток», – додала Руслана Величко-Трифонюк.
Водночас виконавчий директор ІСАР Єднання Володимир Шейгус зазначив, що співпраця в цьому конкурсі лише фінансовою співучастю не обмежується. Так, пояснив він, ІСАР Єднання надаватиме й іншу підтримку організаціям громадянського суспільства, аби допомогти організаціям в їхньому розвитку.
«Ми, як організація, яка надає гранти, зазвичай комплексно підтримуємо проєкт, який потребує і належного менеджменту, і звітування, і участі людей, і оплати праці, і закупівель, необхідних для того, щоб робота виконувалася ефективно тощо. Тож для мене той конкурс, який впроваджує Український ветеранський фонд, і ми долучаємося також, він і є таким же комплексним, просто ті витрати, які не дуже були дозволені або недозволені, вони будуть покриватися додатково. А сам проєкт буде комплексний, тобто та ідея, яка буде запропонована, вона має бути реалізована і всі необхідні витрати мають бути покриті. Тож це комплексний такий підхід», – додав він.
Своєю чергою радник з комунікацій Міністра у справах ветеранів Олексій Тарабукін розповів про напрямки діяльності на, які можна буде залучати проєкти.
«Насправді в нас немає якихось рамок, що ми орієнтуємось на певну сферу діяльності. Ми співпрацюємо з громадськими організаціями в усіх формах підтримки ветеранів, створення спроможностей. І ось саме створення спроможностей, можливостей – це ключове. Тому що ми даємо ресурс на те, щоб вони покращували своє сьогодення, створювали певну екосистему ветеранського середовища в Україні», – наголосив він.
Варто зазначити, що запуск конкурсних проєктів, як зазвичай, буде проходити поетапно: конкурс на відбір експертної ради; запуск етапу подання заявок від громадських об’єднань, проходження технічного відбору; експертне оцінювання заявок; публічний захист проєктів; постановка балів експертами та визначення експертами переможців конкурсу; договірні процедури.
BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini