Юрій Самець, підприємець, у Медіацентрі Україна 27 липня 2022 року
27 Липня, 2022, 13:28

Підтримка бізнесу у Львові: підприємці можуть отримати на розвиток та компенсацію витрат від 100 до 300 тис. грн

У Львові та на території львівської громади розпочинає роботу комісія, яка розглядатиме заявки підприємців на отримання ваучерів на грошову допомогу для підтримки бізнесу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова. 

«Ми анонсуємо початок робочих груп із відбору. Вже можна подаватися. Буде три види ваучерів: компенсаційний, інвестиційний, та релокаційний. Йдеться як про допомогу з купівлею обладнання, якщо треба масштабувати виробництво. Так само йдеться про оплату комунальних послуг. Це одна із важливих статей видатків за якою звертаються підприємці. Третє — це оплата за безпосередньо оренду», — пояснив заступник міського голови. 

За словами Ірини Кулинич, директорки департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, це вже не перший проект міської ради з допомоги підприємцям. Раніше комісія, яка складається  з представників місцевого депутатського корпусу та підприємців, вже обирала бізнеси, яким надавали допомогу за маркетинговими ваучерами. 

Цього ж разу сума допомоги становитиме від 100 до 300 тисяч гривень.  Відбір триватиме протягом місяця від 1 серпня.

«Сума ваучера — від 100 до 300 тисяч гривень — відповідно від вартості закупівлі, яку підприємець проведе… Компенсаційні — це можуть бути відшкодування за енергоносії в бізнес-центрах або інших комерційних приміщеннях, де мешкали переміщені особи. Також компенсаційний ваучер дасть змогу відшкодувати збитки від понесених втрат через обстріли. Це може бути ваучер на заміну вікон, дверей.. Щодо релокаційних ваучерів: релоковані підприємства, ті, які перереєструватись у місті Львові — ми пропонуємо їм 100 тисяч гривень», — розповіла Ірина Кулинич. 

Досвідом отримання ваучерної підтримки від Львівської міської ради поділився місцевий підприємець, голова наглядової ради західноукраїнського кластеру індустрії моди Юрій Самець: 

«Учасники нашого кластеру скористались цією можливістю, зокрема на відшкодування частини витрат на участь у виставках у Львові, Києві, Дубаї та Лондоні за рахунок маркетингових ваучерів. З точки зору підприємництва сума недостатня, щоб збудувати бренд, але достатня, щоб зробити перший крок. Достатньо для того, щоб на міжнародній виставці за спиною, поруч із твоє емблемою та емблемою кластера, була ще емблема громади міста. Люди бачать, розуміють що є підтримка, і це змінює ставлення до самого бренду і до процесу його представлення на міжнародній арені. Програма працює, це дуже просто, немає заявок на 25 сторінок, тому запрошую цим користуватись», — пояснив Юрій Самець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini