30 Листопада, 2023, 15:29

Під час пошуку компромісів з польськими протестувальниками неприпустимо говорити про повернення дозвільного режиму для українських перевізників – Юлія Клименко

Польські перевізники мають п’ять основних вимог, і деякі з них можуть бути виконаними з боку української сторони. Це, зокрема, і доступ до системи «Шлях», і повернення пустих європейських вантажівок без черги. Однак у жодному разі не може йтися про повернення дозволів для українських автоперевізників, позаяк це буде значно шкодити економіці України, може позначитися на можливості ввезення гуманітарних вантажів, навіть більше – може підривати можливість завезти в Україну озброєння.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила перша заступниця голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко.

«Я вважаю, що ми можемо говорити про будь-які компроміси в системі «Шлях», в електронній черзі, окрема лінія для європейського транспорту. Але ми не можемо говорити про один пункт – це повернення дозволів для наших автоперевізників. На цьому країна повинна наполягати, що це все-таки лібералізація вантажних перевезень. Для нас це основний шлях. Якщо ми повернемо кількість дозволів, які були до війни, а це близько 200 тисяч на рік, ми фактично зменшимо  в три рази вантажоперевезення в Україні. Відповідно в три рази менше товарів, необхідних для українців, буде можливо постачати в Україну. І це значно буде шкодити і економіці, і гуманітарним вантажам. А також це буде значно підривати можливості навіть завезти зброю в Україну», – пояснила Юлія Клименко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini