20 Травня, 2024, 15:13

Петро Олещук: «Стамбульські домовленості» – це спосіб маніпуляції з боку росії

Вкидання росією тези про так звані «стамбульські домовленості» – це ніщо інше, як спосіб маніпуляції з боку країни-агресорки.

На цьому під час обговорення в медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Петро Олещук, політолог, доктор політичних наук.

«Вкидання тези про «стамбульські домовленості» зараз, які є абсолютно неактуальними, і всі це прекрасно розуміють, є просто способом маніпуляції з боку росії. З одного боку – вплив на те, щоб зірвати чи принаймні зробити менш ефективною конференцію у Швейцарії, запудрити усім в світі мізки для того, щоб всі почали обговорювати якісь відповідні беззмістовні речі – це по-друге», – пояснив він.

Крім того, за словами політолога, таким чином росія намагається «вчергове продемонструвати свою претензію на миротворчість».

«Це для них дуже важливо, тому що для великої частини економічних партнерів росії абсолютно незрозуміло, для чого вона досі веде якусь війну, і ця війна негативно позначається на цінах на продовольство, на зерно тощо, і навіщо взагалі їм це все потрібно. Тому для росіян критично важливо постійно тримати ініціативу і постійно казати: «ми хоч завтра готові закінчувати війну, були прекрасні стамбульські домовленості, а Україна на них чомусь не погодилася, а чому, ми не знаємо, а ми ж такі прекрасні миротворці». Тобто агресор намагається презентувати себе в якості миротворця. І зрозуміло, що вони для цього так само вкидають всі ці плани, просувають їх. Виходячи з масштабу охоплення, масштабу публікацій, кількості людей, залучених до просування всіх цих «домовленостей», ми загалом можемо з вами більш-менш точно відновити загальні обсяги російського впливу в світовому інформаційному просторі», – додав Петро Олещук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini