Сергій Якубовський
6 Грудня, 2023, 17:03

Перспектива затяжної війни: всі українці мають сплачувати податки – економіст

Щорічний бюджет України вже прийнятий: в ньому значно скорочені витрати на Міністерство оборони. Якщо в 2023 році він складає 1 трильйон 800 мільярдів гривень, то в наступному році передбачено 1 трильйон 164 мільярди гривень. Це замало для країни, що воює.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів доктор економічних наук Сергій Якубовський.

“Вже можна побачити дефіцит бюджету на наступний 2024 рік. Урядовці і президент вважають, що 13 мільярдів доларів можна буде знайти всередині країни та ще 42 мільярди доларів зможуть поступити від наших західних партнерів. При цьому, на зараз ми знаємо, що тільки 25% від цих грошей погоджено – тобто це 12-13 мільярдів доларів, а це замало для України. Треба буде знаходити гроші і на Міністерство оборони. А це як мінімум, 15-20 мільярдів доларів”, – зазначив Якубовський.

Економіст підкреслив, що в 2024 році Україні прийдеться змінювати економічну модель, перебудовуватися на воєнні рейки, інакше не вижити як державі.

“В нас, наприклад, зріс рівень ввезення імпортних дорогих автомобілів в країну: їх у 2023 році ввезли значно більше, чим у 2021. На них на фронті ніхто не їздить, правда? Це пов’язано з податковою політикою: вона не змінилася під час війни,  і багато грошей знаходяться в тіні. Зміна стратегії означає, що всі українці мають платити податки. А військовий збір має дорівнюватися податковому. Зараз він складає 1,5%, а треба, щоб це було 18%. Інакше нам не перемогти”, – підсумував Сергій Якубовський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini