12 Вересня, 2023, 15:44

Перший український подкаст про історичну памʼять: Інститут нацпамʼяті та Медіацентр Україна випустили пілотний епізод

Український інститут національної памʼяті спільно з Медіацентром Україна запустили подкаст «(На)памʼять». У кожному випуску відбуватиметься розмова з фахівцем чи дослідником про найважливіші тренди і проєкти у сфері національної памʼяті. А також про виклики, з якими маємо справу.

Цей проєкт дає змогу підняти ті теми історичної памʼяті, які потребують глибшого і ретельнішого обговорення, й запропонувати аудиторії думки фахівців і дослідників у зручній формі аудіоподкасту.

Гостем першого випуску подкасту став голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович. У розмові з ним ішлося про больові точки історичної памʼяті українців, подолання колоніальної спадщини та повʼязані з цим виклики, памʼять про сучасну війну та Національне військове меморіальне кладовище.

Подкаст «(На)памʼять» виходитиме по вівторках що два тижні на платформах Apple Podcasts, Google Podcasts і на YouTube-каналах УІНП та Медіацентру Україна.

Раніше Медіацентр Україна та Український інститут національної памʼяті створили спільний просвітницький проєкт, який у простій формі коротких відеороликів допомагає розкрити контекст цієї війни для іноземної та внутрішньої аудиторії, розвіяти міфи навколо історії України та розкрити всю правду про рашизм. Він складається із двох серій відеороликів.   

Перша серія – розвінчання історичних міфів про Україну. Вона міститиме 12 відеороликів, стосуватиметься  шляху України до незалежності, розвінчуватиме міфи про ОУН УПА, розвінчуватиме міфи про «братні народи», якими начебто є росія з Україною, буде говорити про історію козацтва та розкриватиме багато інших аспектів. Друга серія – про рашизм, складатиметься з десяти відеороликів. Зокрема вони розкриватимуть суть рашизму та його складові – такі як геноцид, культ особистості тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini