Брифінг: Благодійний фестиваль на збір полегшених бронеплит для парамедикинь
18 Квітня, 2023, 15:30

Перешивати і вкорочувати – українським жінкам-військовослужбовицям – доводиться самостійно вирішувати проблеми із польовою формою. Та яку отримують – чоловіча

Проблеми українок у війську обговорили у Медіацентрі Україна-Львів. Жінки розвінчують стереотип про неможливість служити на рівні з чоловіками. Разом з тим, стандарти жіночої польової форми досі не запроваджені. Жінкам видають чоловічу форму, яка не враховує анатомічні особливості військовослужбовиць. Це створює суттєві незручності для жінок, які приєдналися до війська. 

“У тебе часу немає там припустимо в зоні бойових дій підшивати чи вшивати форму. Бо наприклад я мушу для себе все вшивати. Зокрема кітелі, які ми носимо не враховують анатомічної особливості будови жіночого тіла. Так само штани із теперішньої форми. Тобто норми забезпечення речового майна на даний час і для чоловіків і для жінок такі самі. Це стосується не тільки верхнього одягу, а й взуття чи спідньої білизни. Наприклад мені видали такі, як я називала шорти у якості спідньої білизни. Я їх віддала побратимам”, – ділиться Ірина Князева, військовослужбовиця. 

Шукати вирішення проблеми невідповідності у формі доводиться самостійно або з допомогою волонтерів. Жіночий рух VETERANKA одна із ініціатив, яка якраз займається підтримкою військовослужбовиць. 

“В рамках волонтерського жіночого руху “Ветеранка” працює цех пошиття форми, комфортної для жінок. Ми співпрацюємо із  Міністерством Оборони і з Генеральним штабом щоб впровадити на державному рівні ці зміни. Тестові примірники тестуємо в польових умовах. Також шиємо спідню білизна для жінок і для чоловіків, шкарпетки різні такі дрібні речі”, розповідає Дарʼя Бура,  волонтерка руху VETERANKA,

У ЗСУ разом із добровольцями територіальних громад сьогодні служать близько 57 тисяч жінок. З них близько 32 тисячі перебувають у зоні бойових дій. В Міноборони триває тестування кількох зразків форми для військовослужбовиць. Очікується, що її випробування завершиться до кінця травня. Остаточний термін, коли жінки почнуть отримувати вже не експерементальну польову форму – досі залишається невизначений. 

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini