18 Серпня, 2023, 16:33

Переорієнтування вогню та переключення уваги Сил оборони – Наталя Гуменюк про встановлені окупантами заборони для переміщення населення 

У період з 15 по 26 серпня окупанти встановили заборону на будь-які переміщення цивільного населення в районі між Голою Пристанню та Кінбурнською косою. Такі дії окупантів, імовірно, пов’язані зокрема з ротацією ворожих підрозділів та потужним переміщенням їхньої техніки. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк.

Водночас вона наголосила, що «ця заборона більше стосується географічної особливості цього району».

«Тому що це якраз підступ до островів, це дельта Дніпра, там, де окупантам дуже неспокійно, там, де вони намагаються  маневрувати диверсійно-розвідувальними групами. І відповідно ми ведемо дуже потужну контрбатарейну боротьбу, щодня фактично знищуючи від одного до п’яти човнів, на яких вони там маневрують», – пояснила вона.

Наталя Гуменюк також додала, що заборона на переміщення цивільного населення, яку встановили окупанти на конкретні дати, пов’язана і з ворожою ротацією підрозділів ворога. 

«Скоріш за все, це пов’язано з ротацією підрозділів, тому що буде переміщення техніки потужне. Вони переорієнтовують свій вогонь, в тому числі й в напрямку Кінбурнської коси, для підтримки тих підрозділів і переключення уваги Сил оборони на той напрямок. Тому що дуже суттєво потерпають на інших. В такому сенсі вони можуть вживати такі поліцейські заходи впливу на місцеве населення, обмежуючи їх доступ, для того, щоб не було витоку інформації про кількість, об’єми та напрямки переміщення їх сил», – зазначила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini