22 Серпня, 2023, 20:34

Переддень Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи зібрав у Києві  понад 100 учасників з 12 країн світу

У вівторок, 22 серпня, пройшов Переддень Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи, де учасники обговорили бачення ситуації, в якій перебуває Україна на шляху до звільнення Криму й окупованих частин Чорного й Азовських морів, питання реінтеграції півострова, кроки, які здійснюються та ініціативи, які необхідно напрацювати.

У ході обговорення Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що звільнення Криму найвірогідніше буде відбуватися військовим шляхом. Він також зауважив, що тільки вигнавши росію з Криму, посунувши її в Азовському морі, Україна  буде мати певні гарантії безпеки.

«Скоріше за все, це буде відбуватися військовим шляхом, якщо країна-агресор до цього часу не втямить, що їй треба піти з нашої території. Іншого варіанту в нас немає», – наголосив Секретар РНБО.

Крім того, у ході дискусії, щодо необхідних кроків для реінтеграції регіону, обговорили розроблені та заплановані ініціативи.

Так, заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Ольга Куришко звернула зазначила, що вже почалося напрацювання форми відновлення публічної влади на тимчасово окупованій території Криму. 

«Це питання формування кадрового резерву. Тут вже маємо гарні результати – запущений пілотний проєкт під егідою Міністерства реінтеграції, Національної агенції з питань державної служби і за нашої ініціативи – це формування кадрового резерву державних службовців, які хочуть і будуть працювати на відновленій території Криму. На даний час подали заявки вже понад 1500 людей, 80% з яких хочуть працювати в Криму і насправді це дуже показово», – повідомила вона.

Також в рамках заходу пройшла спеціальна подія, присвячена проблематиці корінних народів Криму. У ході обговорення голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив, що кримські татари вважають Україну державою, яка зможе гарантувати збереження та розвиток кримськотатарського народу.

«Кримські татари – це народ, який хоче самовизначитися, вирішувати свою долю самостійно. Кримські татари – реалісти по всіх напрямках. Включаючи весь свій потенціал, включаючи сучасні світові тенденції та роль української держави, кримські татари знайшли дуже вдалу відповідь на запитання – чим є Крим для України, і чим Україна є для Криму?  Ми виходимо з того, що Україна є для Криму тією державою, яка зможе гарантувати збереження та розвиток кримськотатарського народу», – пояснив Рефат Чубаров.

Зазначимо, що у середу, 23 серпня стартує Третій Саміт Міжнародної Кримської платформи.

Як зазначила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в ході Передодня Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи, він матиме два додаткових сигнали, які Україна хоче транслювати партнерам. 

«Завтрашній Саміт, на відміну від попередніх двох, там де ми ставили собі задачу підтвердити територіальну цілісність і навколо цього консолідувати максимальну кількість наших партнерів, він матиме два додаткових сигнали, які Україна хоче транслювати нашим партнерам – що жодної торгівлі навколо Криму не може бути, адже Крим є інтегральною частиною України і друге – що Україна сама вирішуватиме шлях деокупації півострова», – повідомила вона та додала, що вперше за історію Кримської платформи він буде складатися і з внутрішньополітичного треку.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini