Костянтин Журавель
6 Грудня, 2023, 17:12

Перебудова на військові рейки неможлива без реформи податкових служб та митниці – бізнесмен

Україна має виробляти як можна більше своєї зброї та військової техніки, а також мати гроші на те, щоб закупати зброю і техніку в інших країнах. І це можливо за допомогою реформування наших державних служб – податкової та митниці в першу чергу.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів голова правління Об’єднання організацій роботодавців Одеської області Костянтин Журавель.

“Війна – це вирішення економічних та політичних питань військовим методом. росія це усвідомила раніше і перебудувала свою економіку на військову ситуацію раніше нас. Ми довго розраховували на когось, а не на себе. Тому зараз ми дуже швидко маємо перебудувати свою економіку, свій бізнес та всю державу на військовий лад. Всі великі форуми, які проходили з 2022 року, були про “відновлення України після перемоги”, а не про умови переходу на затяжну війну”, – вважає Журавель.

Він пропонує, щоб всі українці перебудувалися на військові рейки, але це має бути разом з реформуванням всієї державної сфери. Особливо, податкової служби та митниці.

“Зараз настав такий момент, коли кожний пересічний українець, кожний держслужбовець, кожний бізнесмен має сказати: “А що я зробив конкретно, щоб у державі у війська з’явилися кошти?” Зараз весь бізнес, окрім будівництва та переробних підприємств, відновив свої позиції до показників 2021 року. Це можна казати як про Одеський регіон, так і про всю Україну, маючи цифри на очах. Повернулися до податкових перевірок – це непростий момент. Тому що податкова система не реформована, а бізнес почне ховати гроші та виходити на роботу “в сіру”, уходити в тінь”, – зазначив голова правління Об’єднання організацій роботодавців Одеської області.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini