30 Жовтня, 2023, 16:49

Падала навколішки, просила, щоб не забирали ні чоловіка, ні сина – історія затримання окупантами цивільних заручників в Димері

Цивільних заручників,Максима та Данила Манухіних, незаконно затримали окупанти в березні 2022 року у місті Димер, Київської області. Спочатку батька та сина (йому на момент затримання було 20 років) тримали в приміщенні віконного заводу “VIKNALAND” у Димері, а потім вивезли до росії.

Ольга Манухіна, мати і дружина цивільних заручників, в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла, що чинили російські військові, коли вдерлися до їхнього будинку,  та що їй наразі відомо про долю своїх рідних.

«10 березня 2022 року солдати рф вдерлися до нас в будинок, вони перелізли через паркан, зробили обшук всього подвір’я, в будинку був обшук, перевіряли всі телефони. Змусили дитину майже роздягнутися, щоб подивитися на його тіло, тому що в нього є татуювання. Налякали маленьку дитину, я мама багатодітної родини, в нас троє дітей, і найменшій на той час було 2,5 роки.

Так як вони нічого не знайшли в нас в будівлі, але щось не сподобалося російським солдатам в телефоні нашого сина, я не знаю, що було там в телефоні. Я благала, я просила, падала навколішки, я просила, щоб не забирали ні чоловіка, ні сина. Вони просто сказали: «Ми забираємо на допит і через дві години привеземо». Посадили в БТР і більше не привезли. По теперішній час я свого чоловіка і сина не бачила. Знаю, що вони знаходяться на території рф, оскільки вони підтверджені МКЧХ, що вони знаходяться в полоні.

23 березня 2022 року їх перевезли на територію білорусі. Це вже я просто знаю хронологію того, де і як їх перевозили, тому що ті люди, які були звільнені з полону, вони просто розповідали нам, і люди з ними спілкувалися, бачили. Тому я впевнена, що вони живі, що вони є.

Спочатку їх перевезли на територію Білорусі, і потім з білорусі перевезли в СІЗО №2, Новозибків, Брянськ. Потім їх забрали в Крим, вони перебували в Криму, не знаю як довго. Але точно я впевнена, що були в Криму, тому що чоловік написав звідти листа. Лист був великий, було написано, що живі, син з чоловіком завжди разом, годують, перевдягають, є постільна білизна, читають книжки, дивляться телевізор, є душ – загалом «рай». І потім їх перевезли в Каменськ-Шахтинський, Ростовської області. Це я також знаю від звільненого полоненого.

Вже майже рік жодних відомостей про них я не чула».

Жінка розповідає, що в Міжнародному Комітеті Червоного Хреста, відповідають, що саме з її чоловіком та сином вони не спілкувалися та не бачили їх, і всю інформацію їм передають зі сторони російської федерації.

Коли жінка звертається в МКЧХ, то жодної інформації про чоловіка та сина не отримує, бо там їй кажуть, що «вони нічого не знають і в них ніякої такої інформації немає».

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini