Оцифровані рукописи українського композитора Станіслава Людкевича з’являться у відкритому доступі
Перші відновлені твори зазвучать вже цієї неділі у виконанні симфонічного оркестру Львівської філармонії. Популяризація музичного спадку видатного композитора відбувається в рамках проєкту “Людкевич. Спадщина” – про це розповіли у Медіацентрі Україна-Львів.
“Частина з віднайдених рукописів написана олівцем. Через вплив часу розібрати їх було дуже важко. До того ж стилі написання різнилися у різні роки. Потрібно було не лише розбирати ноти, а й розуміти позначки в партитурах. Для України сьогодні це дуже важливо. Адже Станіслав Людкевич на рівні з Миколою Лисенком і Миколою Леонтовичем є базою, на яку опирається симфонічна українська музика”, – пояснює координатор проєкту “Людкевич.Спадщина” Марта Кузій.
“Озвучувати давні партитури дуже відповідальна місія. Ми хочемо повертати їх до життя і наповнювати мелодіями Людкевича музичну палітру Львова. Переконаний, що ці твори звучатимуть і в Європі та в інших містах України. Бо його музика може гідно репрезентувати культурне обличчя українців у світі”, – зазначив генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.
До 150-ї річниці народження Станіслава Людкевича (до 2029 року) меморіальний музей композитора за підтримки Українського культурного фонду планує видати повну збірку його творів – як в паперовому, так і в цифровому вигляді. Відновлення рукописів і переведення їх у цифровий формат кропіткий процес, який займає чотири-п’ять місяців. Спадок Людкевича нараховує майже сім тисяч музичних творів.
Повний запис дивіться на YouTube-каналі.
?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20.
З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.
Для довідок:
+38 067 652 91 97
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini