Основна потреба — постійне житло. Як змінилася волонтерська допомога від початку війни
Якщо на початку війни волонтери здебільшого займалися терміновою евакуацією людей із зон бойових дій, то нині все більше шукають переселенцям постійне житло. Про це під час під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів голова громадської організації «Україна СОС» Олександр Шевченко. Їхня ГО є однією з найбільш ефективних волонтерських груп, яка сфокусована на діяльність у Харкові та на Донбасі.
За словами Шевченка, якщо в перші дні війни колл центр організації у Львові приймав до 2—3 тисяч дзвінків на день, то нині запитів менше, натомість вони стали більш специфічними.
«Найбільша потреба нині — це евакуація так званих складних груп, тобто лежачих хворих, допомога матерям, чиї чоловіки на фронті чи загинули в боях. Ми хочемо зв’язати українських матерів із сім’ями у США та Європі, щоб вони могли отримувати безпосередню допомогу без нашої участі», — каже Олександр Шевченко.
За інформацією операційного директора «Україна СОС» та Task Force Yankee: Ukraine Кіла Хендрікса, зараз розпочали реалізацію унікальних проєктів, спрямованих на те, щоб скоординувати переселенців із тими донорами, які можуть надавати їм допомогу тривалий час.
«Потреби дуже динамічно змінюються. Вже немає такого потоку біженців зі сходу на захід. Зараз людям потрібне довгострокове житло, тому допомагаємо їм перебудувати своє життя. Але цю проблему непросто вирішити», — розповів Кіл Хендрікс.
За даними волонтерів, за два місяці війни «Україна СОС» доставила до Харкова 243 тонни гуманітарного вантажу, а колл центр, розташований у Львові, обробив 11 359 заявок. Понад 600 людей евакуювали, ще тисячам допомогли з координацією.
ГО «Україна СОС» займається евакуацією, пошуком прихистків, доставкою ліків і продуктів, медичного обладнання й автівок для військових з Польщі, Швеції, Німеччини, Франції, Латвії, Литви, Ізраїля.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini