26 Червня, 2024, 13:51

Ордери МКС на арешт Шойгу та Герасимова: що означає це рішення для України та як вплине на рф

Судді Міжнародного кримінального суду видали ордери на арешт секретаря ради безпеки Сергія Шойгу та начальника генерального штабу зс рф Валерія Герасимова, за підозрою у воєнних злочинах у вигляді атак на цивільні об’єкти, завданні надмірної випадкової шкоди цивільному населенню або шкоди цивільним об’єктам, а також за злочин проти людяності. З точки зору дипломатії, це рішення вказує на посилення позиції України.

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив Михайло Савва, експерт Центру громадянських свобод, доктор політичних наук.

«Дипломатично це означає, що посилені позиції України. Тобто міжнародний судовий орган з дуже високим стандартом доведення визнав, що ці обстріли є злочином. Він визнав це ще раніше, коли видав ордери на затримання командувача далекобійної авіації рф та командувача чорноморським флотом. Зараз МКС підняв планку винності, тобто вже колишній міністр оборони і чинний керівник генерального штабу рф. Це означає, що цих людей будуть шукати в світі, поки вони не помруть. Це означає, що, можливо, їх затримають. Але в будь-якому випадку в цих людей вже не буде свободи пересування такої, як була до цього ордеру. Це рішення чітко доводить, що обстріли, які кояться зараз, теж є злочином», – наголосив він. 

Він також висловив думку, щодо того, які рішення МКС може вплинути на дії з боку рф.

«На скільки це може вплинути, я можу сказати на прикладі перших двох ордерів – на затримання путіна та уповноваженої з прав дитини Льовової-Бєлової. Після цього, процес повернення українських дітей з рф став набагато простішим. І, на мою думку, це вплив в тому числі ордерів МКС», – додав михайло Савва.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini