Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ілона Ремигайло, керівник готелю Palace Del Mar; Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України; Владислав Балінський, еколог, голова громадської організації “Зелений лист”; Сергій Чуткий, керівник напряму з мінної небезпеки ГО “Асоціація саперів України”
10 Серпня, 2023, 15:56

Оперативна ситуація на морі не змінилася, слово за владою, відкривати пляжі чи ні – сили оборони півдня України 

Ракетна загроза досі висока, а мінна небезпека біля узбережжя Одещини тільки підвищилася після підриву дамби Каховської ГЕС. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса, присвяченому можливості відкриття деяких пляжів у регіоні для відпочинку, розповіла Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України.

“Позиція військових незмінна – оперативна обстановка змін не застала, ракетна небезпека висока, ворог в основному обстрілює регіону з моря. Мінна небезпека посилилася після підриу дамби Каховської ГЕС. Течія принесла багато небезпечних “сюпризів”, про які ми не знаємо. Шторми та течії можуть їх підняти з дна”, – розповіла Гуменюк.

Вона додала, що росія після виходу з “зернової угоди” могла поставити нові міни задля блокади судноплавства.

“Ми про все це повідомили, а далі слово за владою. Тільки після того, як будуть вжиті всі заходи безпеки, пляжі можуть бути відкрити”, – попередила офіцер.

Еколог Владислав Балінський зазначив, що на пляжах Одещини небезпеку несуть не тільки міни, а й маси бруду, які виносить течії.

“Течія донині вимиває забруднення, які накопичувалися десятиріччями з часу створення дамби Каховської ГЕС. І є безпека потрапляння цього бруду в акваторію. Вже були зафіксовані перевищення норми вмісту у воді деяких шкідливих речовин. Навіть у тих деревах та кущах, яких принесла течія, могли заплутатися міни”, – зазначив фахівець.

Ілона Ремигайло, керівник готелю Palace Del Mar зазначила, що бізнес дуже потерпає він заборону на відвідання пляжів, але прислухається до рекомендацій влади.

“Наша головна перевага – це море. І коли люди намагаються зняти номер, завжди питають, чи можна купатися. Ми відповідаємо, що згідно з рішенням влади зараз купатися заборонено. Тому наш готель зараз заповнений всього на 30%, це дуже мало. Якщо буде дозвіл на купання, сподіваємося, хоча б серпні зможе хоч трохи повноцінно попрацювати”, – зазначила пані Ілона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini