Олександр Толоконніков
23 Листопада, 2023, 13:05

Опалення в Херсоні підключають поступово, з електрикою досі проблеми – речник Херсонської ОВА

В Херсоні та області поступово підключають опалення і це також залежить від інтенсивності обстрілів російських окупантів.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів начальник управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков.

“На жаль, російські загарбники знають, де в нас розташовані об’єкти інфраструктури. Наприклад, в Білозірській громаді, яка була в окупації і зараз звільнена: туди багато прилітає авіабомб, які вони випускають з літаків. Тому там проблеми з постачанням електроенергії – в нас 40% населених пунктів в області поки що без світла, в основному вони на узбережжі Дніпра. Ми не можемо їх увімкнути з-за безпекової ситуації – там тривають постійні обстріли. Але 188 населених пунктів з 228 у нас з електропостачанням”, – зазначив Толоконніков.

Речник Херсонської ОВА зазначив, що не дивлячись на обстріли окупантів, люди все одно повертаються у свої домівки.

“Після звільнення Херсону в місті знаходилось 60 тисяч жителів. Навесні ми фіксували  50 тисяч. Після підриву окупантами Каховської ГЕС в місті додалося 20 тисяч жителів. Зараз в самому Херсоні понад 70 тисяч людей. Хочу зазначити, що  41 тисяча херсонців скористалася безкоштовною евакуацією за цей рік. З них 5, 5 тисяч – це діти. Люди поверталися, щоб запустити у своє житло комунальників і підрахувати збитки, щоб отримати компенсацію. Зараз ми фіксуємо, що люди не покидають місто”, – підсумував Олександр Толоконніков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini