Олександр Мережко, Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Мережко, Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
3 Квітня, 2023, 13:48

ООН потребує радикальної реформи, або ж вона просто піде в небуття – Олександр Мережко

Сьогодні ООН нагадує Лігу Націй, тому що ООН не впоралася з основним своїм завданням – підтриманням міжнародного миру та безпеки. Вона не впоралася з захистом державу-члена цієї організації, тобто Україну, від актів агресії.

На цьому наголосив Голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, коментуючи початок головування росії в Раді Безпеки ООН.

«Все це говорить про те, що ця організація потребує або радикальної реформи, або вона просто піде в небуття, як це сталося з Лігою Націй», – переконаний політик.

Він зауважив, що реформа ООН, зокрема такого її основного органу як Рада безпеки, вже давно назріла.

«На сьогодні склад постійних членів Ради безпеки не віддзеркалює реальну ситуацію у світі. Там немає жодної африканської країни, там немає країн Латинської Америки, там немає, наприклад, Індії. Це говорить про те, що навіть з точки зору складу постійних членів Ради безпеки цю організацію необхідно серйозно реформувати», – переконаний Олександр Мережко.

Він наголосив, що ООН сьогодні «не виконує свою основну функцію, вона паралізована, паралізована тим, що там безпідставно знаходиться держава-агресор і блокує вирішення серйозних міжнародних спорів та конфліктів».

Тому, впевнений політик, зараз важливо сформувати коаліцію тих держав, які зацікавлені в проведенні справжньої реформи й Ради безпеки, і ООН. 

«Треба шукати юридичні механізми, які дозволили б реформувати ООН, або навіть задуматися над тим, щоб створити якісно-нову організацію з підтримання міжнародної безпеки та миру».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini