6 Травня, 2022, 18:14

ООН могла би виступити гарантом безпеки для відновлення судноплавства – Мінінфраструктури

Організація Об’єднаних Націй могла би виступити гарантом безпеки для відновлення судноплавства у заблокованих через російську агресію морських портах України.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

За його словами, Україна розглядає можливість відновлення судноплавства у заблокованих портах із військовим конвоєм, але для цього потрібно мати гарантії безпеки. Васьков зауважив, що одним із критичних наслідків блокування портів є неможливість експортувати аграрну продукцію. Це питання обговорювалося під час зустрічі Президента Володимира Зеленського із Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем.

«Ми вважаємо, що ООН може бути саме тим посередником, через якого можна отримати гарантії безпеки та відновити судноплавство», – сказав заступник міністра.

За його словами, з 24 лютого були атаковані 8 цивільних суден в акваторії Чорного моря. Крім того, у портах залишаються заблоковані іноземні кораблі.

«На сьогодні майже 70 суден заблоковані у тих портах, з яких неможливо здійснювати судноплавство. Найгірша ситуація стосовно екіпажів була у Маріуполі. В інших портах екіпажі мали змогу евакуюватися», – повідомив Васьков.

Він зауважив, що більшість моряків із заблокованих суден скористалися такою нагодою. Однак про ситуацію у Маріупольському порту достеменної інформації немає.

Як повідомлялося, через повномасштабну російську агресію шість морських портів не можуть приймати і відправляти вантажі. Крім того, закриті порти у Бердянську, Маріуполі, Скадовську, Херсоні через тимчасову окупацію росіянами.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini