5 Червня, 2024, 16:36

Оновлені правила торгівлі агропродукцією з ЄС: які зміни чекають Україну

Відсьогодні  в Україні запрацювали оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, які діятимуть рік. Так, на деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021-го, 2022–го та 2023-го років. Якщо ж експортний потенціал буде перевищувати показники попередніх років, то будуть застосовуватися екстрені гальмування.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Перемовини були важкими, але маємо досить непоганий результат, тому що він ще на рік відкриває можливість Україні реалізувати продукцію. Лише будуть певні обмеження  по шести категоріях товарів. Зокрема вони стосуватимуться кукурудзи, меду, курятини, цукру, яєць, круп. За рахунок вимог європейських фермерів було визначено певні критерії – якщо середній експортний потенціал по цих видах продукції перевищуватиме показники другого півріччі 2021-го, 2022-го та 2023-го років, то відповідно буде застосовуватися екстрене гальмування», – зазначив він. 

За словами Дениса Марчука, екстрені гальмування впроваджені вперше в історії ЄС, і як це буде діяти на ділі поки невідомо.

Крім того, зазначив він, також вводиться можливість однієї з країн-членів ЄС забороняти присутність того чи іншого виду української продукції.

«Якщо вони вбачають, що з території України перевищує кількість продукції, наприклад, зернової чи олійної групи, то також вони можуть забороняти присутність української продукції,  по пшениці, наприклад, чи по кукурудзі. Зараз, наприклад, ми маємо обмеження по цукру , тому що за 2024 рік ми вже реалізували ту квоту, яку можна було використати протягом цього маркетингового року – з червня 2024 по червень 2025 року.», – пояснив Денис Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini