Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, Медіацентр Україна-Укрінформ
Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Квітня, 2023, 19:01

Ольга Скрипник: Російська пропаганда – це така ж зброя, вона так само вбиває людей

Багато методів інформаційної війни відпрацьовувалося і досі відпрацьовується російською федерацією саме в окупованому Криму.

Про це заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів Першої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи.

«Ми провели експертне обговорення проблеми, яка також є частиною війни, яка ведеться проти нас. Це – інформаційна війна рф, але тут рамки набагато ширші. Вона ведеться не лише проти нашої держави, а й, я б сказала, проти всіх країни демократичного світу. Ризиків тут так само багато, оскільки на сьогодні ми говоримо про те, що інформаційна війна не має чітко визначеної лінії фронту. Тому інформаційна війна рф точиться зараз майже в усіх державах демократичного світу», – зазначила правозахисниця .

В ході обговорень, за словами Ольги Скрипник, експерти були одностайними в тому, що російська пропаганда сьогодні працює як зброя.

«Ми всі дійшли до однієї думки – що російська пропаганда це така ж сама зброя. Тобто вона так само вбиває людей», – наголосила правозахисниця. 

За словами Ольги Скрипник, Крим в цьому контексті, як в контексті світової та регіональної безпеки теж є одним з ключових. Оскільки, зауважила вона, багато методів інформаційної війни відпрацьовувалося і досі відпрацьовується російською федерацією саме в окупованому Криму.

Водночас вона підкреслила, що в питанні інформаційної війни, яку провадить рф зокрема і в Криму, вдалося отримати щиру підтримку багатьох експертів, які були об’єднані навколо цієї теми в рамках безпекової конференції.

«Кримська платформа і Крим залишаються на порядку денному, і це важливо. Навіть більше, ми бачимо що ще більше експертів, більше організацій хочуть доєднатися саме до різних аналітичних напрямків, пов’язаних з Кримом. Тому що сьогодні для всіх є однозначно розуміння, що саме з Криму це починалося. Тому зараз багато хто буде долучатися до того як повертати Крим, як його деокупувати, якими будуть процеси реінтеграції, як подолати всі ці наслідки тривалої окупації нашого Криму».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini