Олександр Ткаченко: Видання книг Григорія Сковороди важливе для розуміння філософа і його внеску в розвиток європейської культури в Україні
В медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація збірки творів Григорія Сковороди до 300-річчя від Дня народження філософа.
Під час заходу Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зауважив, що видання робіт Григорія Сковороди сьогодні є значним внеском в розуміння як самого автора, так і його внеску в розвиток європейської культури в Україні.
«Дійсно, книжки Сковороди видаються, і це – вагомий внесок в наше розуміння Сковороди і його внеску в європейську культуру України. Тому що, коли ти його читаєш, згадуєш, що читав у європейських авторів. Тому що це візіонерська позиція, яка на довгі роки визначила хід філософської думки в Україні», – наголосив міністр.
Водночас український видавець, генеральний директор та власник видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький висловив переконання, що сьогодні видавництвам потрібно активно долучатися до видання робіт філософа.
«Враховуючи, що ми сьогодні створюємо власний книжковий ринок, в якому немає книжок з російської федерації, то дуже правильно буде не казати, що вже є один Сковорода, якого видало «Фоліо», й не потрібно іншим цього робити. Ні, якраз потрібно й іншим показати інші видання Сковороди», – зазначив видавець.
Своєю чергою, голова Центру дослідження політичних цінностей, упорядник книги «Сковорода і Ми» Олесь Доній наголосив, що, культурний фронт відбувається по конкретних персоналіях, «і зараз боротьба з росіянами йде зокрема й про відомих персонажів».
«Ми починали з того, що йде боротьба за Сковороду, і ми її виграли», – переконаний він».
«Україна і на культурному інформаційному фронті переду. Ми перемагаємо і тут. І в цьому плані Сковорода і мета, і інструмент. Але для того, щоб він був справжнім інструментом, потрібно знати зміст. Я постійно кажу, що потрібно читати не стільки інтерпретаторів, а в першу чергу самого автора. А це видання – це твори самого автора, повноцінні, масштабні, це – зміст», – зазначив Олесь Доній.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini