Олександр Котуков: «Кожен ветеран має право отримати ваучер на навчання до 30 тис грн»
В Харківському Медіа хабі відбувся брифінг на тему: “Послуги служби зайнятості для учасників бойових дій: працевлаштування, дотація, ваучер на навчання”. Спікером виступив Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості.
Очільник ХОЦЗ зазначив, що одним з пріоритетних напрямків установи в 2024 році є всебічна допомога демобілізованим захисникам і захисницям України та їхня адаптація до цивільного життя:
«На сьогоднішній день нами створені всі умови для абсолютно простої реєстрації безробітних. Відповідні заяви можна подати особисто до територіальних підрозділів служби зайнятості або через Єдиний портал служби послуг “Дія”, а також через особистий електронний кабінет шукача роботи на сайті Державного центру зайнятості».
Олександр Котуков розповів, що Харківський обласний центр зайнятості на даний момент пропонує близько півтори тисячі вакансій з місцем знаходження в регіоні, які за розміром заробітної плати є абсолютно достойними. Так, наприклад, вакансія водія транспортного засобу передбачає заробітну плату в розмірі 30 тис грн, інженер з охорони праці — 24 тис грн, фрезерувальник — 25 тис грн.
«Всім, хто до нас звертається, ми пропонуємо відвідати Єдиний державний портал вакансій, де є понад 200 тис пропозицій щодо працевлаштування по всій території України. Там можна підібрати роботу з багатьма соціальними пільгами», — розповів директор ХОЦЗ.
Крім того, своїм клієнтам територіальні підрозділи центру зайнятості пропонують і тимчасову зайнятість. В 2023 році Харківська область стала лідером в організації суспільно-корисних робіт. Впродовж поточного місяця 2024 року було видано півтори тисячі направлень на цей вид робіт, що дає можливість безробітним отримувати близько десяти тисяч гривень на місяць.
Також Харківський обласний центр зайнятості здійснює заходи щодо соціально-психологічної підтримки демобілізованих осіб. В рамках Державної програми ментального здоров’я “Ти як?” було відкрито Центр ментального здоров’я за адресою: Харків, вул. Шевченка, 137а, де щоп’ятниці з 15.00 до 17.00 можна отримати психологічну допомогу.
«Важливий напрямок, який ми сьогодні реалізуємо – це надання гарантій для створення або розвитку власного бізнесу. В рамках «Є-робота» нами реалізується дві програми: «Власна справа» та «Грант для ветеранів та їх подружжя», — зазначив Олександр Котуков.
Головна ідея цих програм — започаткувати або розширити бізнес. Розмір гранту для учасника бойових дій або особи, яка дістала інвалідність внаслідок бойових дій складає до 250 тис грн у разі створення одного робочого місця. При створенні двох робочих місць – від 250 до 500 тис грн; чотирьох місць – від 500 тис до 1 млн. Для члена родини учасника бойових дій сума гранту сягає від 250 до 500 тис грн. На сьогоднішній день є 15 заявок, отриманих від ветеранів та членів їх сімей. Пʼять заявок вже схвалені.
Крім того, ХОЦЗ пропонує різні програми щодо підтримки учасників бойових дій. За словами очільника установи, кожен ветеран має право отримати ваучер на навчання до 30 тис грн для отримання другої освіти або підвищення кваліфікації.
Також Олександр Котуков розповів, що всі безробітні можуть пройти навчання в центрах профільної освіти Харківського обласного центру зайнятості.
«На даний момент здійснюється перепідготовка за 36 професіями та за 39 освітніми програмами підвищення кваліфікації», — розповів спікер.
Наприкінці виступу директор ХОЦЗ розповів, що нещодавно голова Державного центру зайнятості підписав меморандум з Міністерством оборони України, де було прописано реалізацію низки заходів, які спрямовані на підтримку ветеранів та будуть реалізовані на Харківщині.