3 Червня, 2024, 15:23

Олександр Харченко: Підвищення тарифів не принесе грошей на відновлення генераційних потужностей

З 1 червня 2024 року єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт-год. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Кабінету міністрів України 31 травня. Однак, на думку директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, таке збільшення є неправильним, а через невідповідний розподіл, отримані кошти не будуть спрямовані на відновлення генераційних потужностей.

На цьому експерт наголосив бід час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

«Що стосується тарифу. Я вважаю це рішення максимально неправильним. Воно непродумане, воно не має контексту та не приносить грошей для того, щоб відновлювати генераційні потужності. На жаль, більша частина грошей від збільшення тарифу для населення потрапляє в “Енергоатом”. Вся сума збільшення, яка складатиме трохи більше 50 мільярдів на рік, ділиться на дві частини, так влаштована українська регуляція – 15% до Укргідроенерго, до великої гідрогенерації, там великі пошкодження, там дійсно потрібні гроші, але все інше потрапить в “Енергоатом”. “Енергоатом” не має суттєвих пошкоджень від бойових дій, від атак», – пояснив Олександр Харченко.

На думку Олександра Харченка, перш як підходити до будь-яких змін тарифів для населення було б доцільно спочатку змінити систему –  «переробити її так, щоб був канал цим грошам  потрапити на реальне відновлення генераційних потужностей, а потім вже змінювати тарифи. Потім, після пояснення людям, чому саме так, і як ці гроші працюватимуть на відновлення генераційної спроможності, вже після цього здійснити це підвищення». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini