Фото - Харківський Медіа Хаб: Начальник управління у справах ветеранів ХОВА Олег Пуль
22 Грудня, 2023, 08:11

Олег Пуль: «Дев’ять майбутніх помічників веретанів вже проходять навчання Центрі ветеранського розвитку Харкова»

В Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг Офіційного медіацентру Харківської обласної військової адміністрації. Начальник управління у справах ветеранів ХОВА Олег Пуль розповів про реалізацію на Харківщині експериментального проекту “Помічник ветерана”. 

Проєкт “Помічник ветерана” був запроваджений влітку цього року з метою максимально зручного повернення до цивільного життя захисників і захисниць України. Він створений з урахуванням міжнародного досвіду.

«Відповідно до порядку реалізації цього проєкту, наші захисники і захисниці, члени їх сімей та члени загиблих мають отримати комплекс послуг з переходом до цивільного життя в своїх територіальних громадах, де на помічника ветерана покладається функція кооперації звільненої з військової служби особи з усіма надавачами послуг,» – зазначає спікер.

Повернення до цивільного життя учасника бойових дій реалізується за принципом “рівний-рівному”, коли помічник ветерана – також учасник бойових дій або член родини, який вже пройшов реабілітацію та допомагає побратиму “вжитися” в цивільне життя. 

“Помічник ветерана”- це повноцінна професія, яка оплачується за рахунок коштів державного бюджету та внесена до класифікатора професій.  

Харківщина приєдналася до реалізації проєкту в жовтні поточного року.

«Було обрано вісім громад області. Прийом заявок на посаду помічника тривав до 1 грудня. За цей час в регіоні зареєструвалося 25 кандидатів, 22 з яких відповідали зазначеним вимогам і пройшли співбесіди з комісіями, створеними при ОТГ. За результатами співбесід 9 кандидатів вже отримали направлення на навчання, яке триває з 4 грудня в Центрі ветеранського розвитку Харківського національного університету ім. Каразіна,» – розповів Олег Пуль.

Навчання помічників реалізується в межах спеціальної сертифікованої освітньої програми за кількома модулями, які охоплюють  знання нормативно-правової бази, діловодства, планування робочого дня тощо. Крім того, до слухачів курсу запрошуються представники органів влади і установ, які співпрацюють з ветеранами. 

За словами очільника управління у справах ветеранів ХОВА, в наступному році планується розширити проєкт на всі територіальні громади Харківської області. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini