14 Червня, 2023, 20:14

Олег Коріков пояснив, на скільки часу вистачить резерву водних ресурсів для безпечної експлуатації ЗАЕС

Одразу після того, як з’явилася інформація про мінування греблі Каховської ГЕС, експлуатуюча організація проаналізувала вплив на показники та стан безпеки і розробила заходи, які б забезпечили безпеку ЗАЕС в разі відсутності Каховського водосховища. 

Ці заходи включають в себе, з одного боку – створення максимальних запасів, резервів водних ресурсів в межах промислового майданчика Запорізької АЕС. З іншого боку, вони включають трек, спрямований на зниження споживання водних ресурсів  обладнанням та системами ЗАЕС

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив  Олег Коріков, в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України.

«Крім того, ставок-охолоджувач Запорізької АЕС, в якому знаходиться вода, це є відокремленою гідротехнічною спорудою, яка також містить воду. Таким чином енергоблоки Запорізької АЕС, будучи в зупиненому стані, і за умови виконання заходів, можлива безпечна експлуатація, я маю на увазі непошкодження ядерного палива, протягом кількох місяців в такому режимі, як це відбувається. Вплив руйнування Каховської греблі значний. Але в теперішньому стані, з точки зору впливу на безпеку, ми можемо експлуатувати електростанцію в межах такого інтервалу, як я назвав», – пояснив він.

Водночас Олег Коріков наголосив, що єдиний безпечний шлях, забезпечення безпеки ЗАЕС – це повернення  її під повний контроль легітимного та компетентного оператора НАЕК «Енергоатом», під контроль законного органу регулювання ядерної та радіаційної безпеки, і відповідно деокупація та демілітаризація ЗАЕС.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini