Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”
15 Серпня, 2023, 14:09

Окупаційні суди винесли 8 вироків українським громадянам – ГО “Східна правозахисна група”

Строки позбавлення волі – від 14 років до довічного терміну. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група”.

Вона додала, що семеро засуджених – полонені військовослужбовці України.

“Мешканцю Лутугине у Луганській області окупаційний суд виніс вирок до 14 років колонії суворого режиму “за державну зраду”. Також у Луганській області солдат Національної гвардії отримав 14 років позбавлення волі із відбуванням у колонії суворого режиму. Окрім цього, два солдати збройних сил  України отримали вироки 14 та 15 років позбавлення волі у колонії суворого режиму”, – розповіла правозахисниця.

У Донецькій області військовослужбовця ЗСУ, який потрапив в полон, суд окупантів приговорив до 25 років позбавлення волі, ще один полонений військовослужбовець отримав 17 років. Також окупанти приговорили до 20 років позбавлення волі, ще один гвардієць отримав довічний термін позбавлення волі, розповіла Віра Ястребова.

Віра Ястребова розповіла, що за перше півріччя 2023 року слідчий комітет Російської Федерації в окупованій Херсонській області затримав у 190 “кримінальних справах” стосовно громадян України 234 особи. До окупаційних судів направлено 45 кримінальних справ, 37 з яких належать до категорій тяжких та особливо тяжких злочинів.

Також вона зазначила, що окупаційними підрозділами слідчого комітету на окупованих територіях України було порушено більш ніж 3820 справ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini