4 Травня, 2023, 18:04

Окупанти здійснюють браконьєрський вилов риби, знущаються та вбивають тварин на території установ заповідного фонду  – Едуард Арустамян

Російська агресія завдає непоправної шкоди в тому числі установам заповідного фонду. Природні комплекси знищуються, в них часто відбуваються лісові пожежі.

На цьому наголосив директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуард Арустамян під час панельної дискусії, яка проходила в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Зокрема він зауважив, що на території вже деокупованого національного природного парку «Кам’янська Січ» було зафіксовано близько сотні пожеж. Ця територія, за словами представника Міндовкілля, повністю замінована, досі обстрілюється.

Окрім пожеж та обстрілів, наголосив Едуард Арустамян, окупанти здійснюють браконьєрський вилов водних живих біоресурсів, знущаються та вбивають тварин.

«Є такі випадки в приазовському національному парку, коли вони влаштували там танковий полігон і обстрілюють повністю цю територію. Йде незаконний вилов великими обсягами, тоннами, риби. Крім того, спостерігається масовий мор дельфінів у морі через звуки човнів», – додав він. 

Для того, щоб установити суму збитків по всіх установах природнозаповідного фонду та покарати винних наразі створено сім методик.

«Є сім методик, за якими будуть розраховуватимуться збитки. Вони матимуть юридичну площину, цифри будуть подаватися до відповідних судів, тому кожна гривня буде стягнута, ми в це віримо і знаємо. Винні понесуть відповідальність».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini