Іван Федоров, міський голова Мелітополя, в Медіацентрі Україна, 8 липня 2022 року
8 Липня, 2022, 14:13

Окупанти скуповують сільгосппродукцію у фермерів за безцінь, а ціни в магазинах виросли в 3-4 рази — мер Мелітополя про соціальну та економічну ситуацію в місті

Фермери та власники земельних ділянок у Мелітополі вимушені продавати свою сільгосппродукцію на ринках за вкрай заниженими цінами, щоби виручити хоча б мінімальні суми.  Адже окупанти викуповують врожай за цінами принаймні вдвічі меншими за його собівартість. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Іван Федоров, міський голова Мелітополя. 

«Ситуація вкрай складна, бо в Мелітополі і інших містах, які тимчасово окуповані,  люди мали гарний сезонний заробіток. Сільгоспвиробництво, яке вирощували та продавали. Потім заробляли на курортному сезоні. Цього теж немає. У фермерів був заробіток після збору врожаю. Рашисти оголосили ціну за якою вони будуть збирати сільгосппродукцію. Вона щонайменше вдвічі менша, ніж собівартість. Тому люди намагаються продавати за вкрай низькими цінами, щоб хоч щось виручити», — пояснив Федоров. 

Водночас, ціни на товари першої необхідності в магазинах зросли у 3-4 рази. 

«Щодо іншого: речі першої необхідності, медикаменти, предмети гігієни, що завозяться з Криму — вони продаються  щонайменше в 3-4 рази дорожче, ніж такі самі товари на підконтрольній Україні території», — розповів міський голова. 

Водночас, за даними Федорова, через окупацію безробітними лишились щонайменше 80% мешканців Мелітополя.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini