Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ольга Кошарна, кандидатка хімічних наук, незалежна експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, екс-членкіня Колегії Держатомрегулювання України
21 Червня, 2023, 12:51

“Окупанти не переводили енергоблок №5 на ЗАЕС до холодного зупину з метою шантажу”, – експертка

А візит місії МАГАТЕ на станцію був “дивним”. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила Ольга Кошарна, кандидатка хімічних наук, незалежна експертка з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки, екс-членкіня Колегії Держатомрегулювання України.

“Гроссі був попереджений, що Держатомрегулювання України 8 червня видало розпорядження негайно перевести енергоблок №5 з гарячого зупину до холодного зупину. Але російське керівництво ЗАЕС не виконало це розпорядження. І наскільки я знаю зі своїх джерел, керівник Держатомрегулювання України під час зустрічі у Києві звернув увагу, щоб Рафаель Гроссі наполягав на виконанні цієї законної вимоги України”, – зазначила експертка.

Але, як звернула увагу експертка, голова МАГАТЕ “жодного слова не сказав під час брифінгу на ЗАЕС і пізніше”.

Також вона зазначила, що в повідомленнях МАГАТЕ викладена версія, яка збігається з проросійськими наративами.

“А саме про те, що енергоблок №5 має бути в гарячому зупинні, бо потрібно виробництво пару для перероблення стічних вод за пральні спецодягу та кондиціювання приміщення”, – зазначила експертка.

Також вона підкреслила, що з її власних джерел вчора, 20 червня, вищевказане обладнання не працювало, і тільки сьогодні, 21 червня, це обладнання запустили, щоб “привести стан обладнання у відповідність до слів Рафаель Гроссі на офіційному сайті МАГАТЕ”.

“Підтримка енергоблока №5 у гарячому стані – це була надумана причина з метою шантажу України та світу можливою аварією, і також примусити нашу країну до переговорів”, – підкреслила Кошарна.

Як додала експертка, окупантам для вчинення катастрофи достатньо підірвати ставок охолодження, а не сам реактор.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini