8 Листопада, 2023, 15:54

Окупанти не лікують без паспортів рф, будують табір для онкохворих та мілітаризують маленьких українців – правозахисниця

Окупаційна влада відмовляється лікувати пацієнтів психоневрологічних установ, якщо у них немає паспорта російської федерації. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла  адвокатка, директорка ГО “Східна правозахисна група” Віра Ястребова.

“Пацієнтам без паспорта росії не видавали ліки, не проводили профілактичні огляди та загрожували достроковою випискою. Через 6 місяців пацієнти психоневрологічних лікарень дали згоду на оформлення паспортів окупантів. Тож, 1 листопада окупаційний підрозділ міграційної служби рф організував видачу російських паспортів в лікувальних закладах”, – зазначила правозахисниця.

Віра Ястребова також розповіла, що російські загарбники депортують всіх українських дітей, крім онкохворих – для таких дітей будують спеціальний табір на тимчасово окупованих територіях України.

Дітей, які залишаються в окупації, примушують з 14 років брати паспорти країни-агресора. А у школах часто переодягають у військову форму та замість навчання місяцями змушують плести маскувальні сітки. Такі випадки зафіксовані у у тимчасово окупованій Кадіївці (Стаханов). 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini