фото facebook OSCE SMM - Special Monitoring Mission to Ukraine
8 Липня, 2022, 12:46

ОБСЄ знайде спосіб поновити роботу Спеціальної моніторингової місії в Україні — нардеп Потураєв

Організація з безпеки та співробітництва в Європі знайде можливість поновити роботу Спеціальної моніторингової місії в Україні. І зробить це попри всі намагання росії заблокувати відновлення місії . Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив народний депутат та керівник Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Микита Потураєв.

«Наші стосунки з ОБСЄ мають дуже високий характер. Меморандум про співпрацю України з ОБСЄ був ратифікований ще в 90-ті роки, він має статус міжнародного договору. Не кожна країна таке зробила. І через це, зокрема, і через жорсткість ситуації, і через позицію непохитну нашої держави: Організація знайде можливість поновити роботу Місії в Україні», — запевнив Потураєв.

Народний депутат пояснив: зараз роботу Місія в Україні заблоковано зусиллями росії, яка, зокрема, перешкоджає її фінансуванню.

«Росія в цинічний і нахабний спосіб заблокувала Постійний комітет ОБСЄ, орган де засідають посли країн-учасниць. Там діє правило консенсусу, тобто одна країна може заблокувати будь-яке рішення», — пояснив керівник Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ.

Нагадаємо, Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні створили 21 березня 2014 року на запит уряду України до ОБСЄ та на підставі консенсусного рішення 57 країн-учасниць ОБСЄ. Мандат місії продовжувався щороку, останній річний період — з 1 квітня 2021 року до 31 березня 2022 року. Після російського вторгнення в Україну, мандат СММ ОБСЄ не продовжили через позицію росії. На той час СММ була найбільшою місією в ОБСЄ, персонал налічував 1 291 особу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini