21 Червня, 2023, 14:13

Обов’язкова наявність енергоменеджменту в громадах та на підприємствах – Ганна Замазєєва про умови реалізації програм енергоефективності 

Для реалізації заходів щодо енергоефективності передбачаються бюджетні програми для населення, бізнесу та громад. Утім їх реалізація матиме й певні умови. Так, наприклад, на великих підприємствах та в територіальних громадах обов’язковою буде наявність енергоменеджменту.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Ганна Замазєєва, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

«Щодо енергоефективності, зараз передбачається, що кошти з Фонду декарбонізації та енергетичної трансформації будуть спрямовані якраз на заходи з енергоефективності. Передбачається декілька бюджетних програм, які будуть спрямовані для населення, для того, щоб вони могли проводити заходи з енергоефективності в своїх будівлях, домогосподарствах. Також буде визначена частка з цього бюджету, яка буде виділятися, головне – на бізнес. Оскільки саме бізнес і наповнює цю статтю бюджету. Тобто, щоб вони проводили енергоефективні заходи у себе на виробництвах, а також головне – муніципалітетам, нашим територіальним громадам, які теж повинні проводити в своїх комунальних закладах  енергоефективні заходи», – пояснила вона.

Ганна Замазєєва також наголосила на важливій умові – обов’язковій наявності енергоменеджменту в громадах та на підприємствах.

«Але всім, хто буде звертатися за такою допомогою, за бюджетними коштами, ми будемо говорити про обов’язкову наявність енергоменеджменту в територіальній громаді, або, якщо це велике підприємство. Оскільки до цього потрібно підходити не компонентно, а комплексно», – зазначила вона.

Крім того, Голова Держагентства підкреслила, що реалізації дій щодо енергоефективності сприятиме і створена Національна платформа декарбонізації.

«І відповідно створення нами National Decarbonization Platform, на якій ми збираємо зараз всіх світових виробників енергоефективного обладнання, щоб ми могли на унікальних умовах в Україні пропонувати брати в лізинг, в кредит, за здешевленими відсотковими ставками ці ресурси для того, щоб проводити енергоефективні заходи на виробництвах, а також в громадах», – зауважила вона.

Ганна Замазєєва наголосила, що буде проводитися необхідна робота, «щоб виконати Національний план дій з енергоефективності  до 2030 року та навіть перевиконати ті показники, які заявили».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini