7 Липня, 2023, 14:32

Об’єм по Польщі, по західних кордонах зменшився – Дмитро Соломчук про ситуацію з експортом української агропродукції 

Сьогодні ситуацію з експортом агропродукції з України зовсім стабільною назвати не можна. Так, об’єм по Польщі, по західних кордонах зменшився, минулого місяця становив 200 тисяч тонн. Водночас по Дунаю відбувається досить велика перевалка – близько трьох мільйонів тонн за місяць і об’єми ростуть.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Дмитро Соломчук, народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

«Об’єм по Польщі, по західних кордонах зменшився. В минулому місяці був 200 тисяч тонн. Не більше 30 вантажівок за добу пропускають, мало пропускають контейнерів, зерновозів, кожен вагон довго перевіряють, процес затягується. Але, враховуючи останні перемовини та вимоги президента Зеленського, президента Дуди, надіємося, що коли наші аграрії розпочнуть масові жнива, і вже в серпні-вересні місяці на складах буде досить багато продукції, що це все буде розблоковано, нормально буде хоча б транзитом їхати до європейських країн», – додав Дмитро Соломчук.

Водночас, за його словами, в питанні експорту агропродукції з України сьогодні найбільш лояльною є сусідня Румунія.

«Найбільш лояльно до експорту відносяться і підтримують наші сусіди румуни. По Дунаю сьогодні відбувається досить велика перевалка, близько трьох мільйонів тонн за місяць, і ці об’єми збільшуються. Також ідуть перемовини із залізницею Молдови, щоб потяги через Молдову до дунайських портів вирушали, це короткий, дешевий шлях», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini