2 Серпня, 2022, 14:39

Новий закону про Медіа спростить комунікацію між Нацрадою з теле- радіо мовлення та медіа

Новий проект закону про медіа, який необхідно прийняти на вимогу ЄС та який наразі проходить розгляд у Верховній Раді, покликаний не створювати тиск на медіа, а навпаки  – спростити комунікацію між Нацрадою з теле- радіо мовлення та медіа. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Ольга Герасим’юк, голова Національної ради. 

«В медіа спільноті існують деякі побоювання щодо надмірної регуляції, яку приписують новому проекту Закону про медіа, який наразі розглядається парламентом. Щоб відкинути такі побоювання, необхідно перш за все прочитати текст законопроекту. Ви там побачите турботу про те, щоб національний регулятор сприяв розвитку інформаційному простору. Він не регулює роботу журналістів, не блокує блогерів, а навпаки  – дає можливість онлайн медіа набути статусу медіа, а отже дістати певні преференції», – пояснила вона. 

Ольга Герасим’юк зазначила, що новий проект Закону не передбачає заборону Нацрадою з теле та радіомовлення будь-яких телеканалів. 

«Ця ситуація всіх цікавить. Але Нацрада ще жоден канал не відключила. Хоча, шкода, що під час підготовки гарячої фази війни Нацрада не мала можливості відключити канали одіозного Медведчука, ці справи досі в судах. А ми могли б не допустити вихід в ефір ворожих наративів, що Україна сама вбиває своїх громадян», – сказала вона. 

В законопроекті навпаки прописано пункт, що Нацрада не має права відключити жоден канал без рішення оператора.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini