Нова Стратегія державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року враховує шлях ВПО від евакуації до інтеграції або повернення — Верещук
У Медіацентрі Україна — Укрінформ було представлено проєкт нової Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року, розроблений Мінреінтеграції спільно з експертами громадських і міжнародних організацій за підтримки проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ». Детальніше про нього розповіли розробники.
«Внутрішньо переміщені особи у нас були з 2014 року. У нас була тоді стратегія, зараз з’явилася потреба її актуалізувати — і це виглядає вже як нова стратегія щодо внутрішньо переміщених осіб. Врахувати весь дев’ятирічний досвід, усі обставини від того початку, коли людина приймає рішення евакуюватися, до самого кінцевого етапу, коли ми повинні або допомогти їй інтегруватися в територіальній громаді, куди вона приїхала, або допомогти реінтегруватися, знову переміститися на те місце, звідки людина виїхала», — зазначила Віцепрем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції ТОТ України Ірина Верещук.
На актуальності теми наголосила і представниця Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.
«З початку минулого року ми мали вибуховий ріст внутрішньо переміщених осіб, і саме це стало однією з причин того, чому необхідно говорити про нову Стратегію. Станом на 7 лютого 2022 року внутрішньо переміщеними особами в Україні були 1 478 573 людей, а до 6 січня 2023 року кількість таких осіб сягнула 4 855 344 людей», — розповіла експертка.
Розробку нової Стратегії підтримала Рада Європи, підкресливши прагнення допомагати Україні на шляху до європейських стандартів.
«Рада Європи заявила свою позицію категорично, одностайно і дуже однозначно: російська федерація, держава-агресорка, не є членом Ради Європи, не дотримується і не є учасницею Європейської конвенції. Рада Європи робить все можливе для того, щоб держава-агресорка була притягнута до відповідальності політичної і юридичної, та допомагає Україні усіма можливими засобами, щоб Україна і далі прямувала до відповідності європейським стандартам навіть в умовах війни», — підкреслила представниця Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini