30 Травня, 2024, 14:02

Низка громадських організацій запустила спільну інформаційну кампанію щодо вступу студентів з ТОТ та прифронтових територій

Цьогоріч низка громадських організацій об’єдналися задля спільного просування інформаційної кампанії щодо вступу абітурієнтів з ТОТ та прифронтових територій в українські ЗВО. Спільна робота як громадських організацій, так і державних органів у цьому напрямку допоможе досягти вагомого результату.

На цьому під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда».

«На жаль, у 2022 році тимчасово окуповані території збільшилися в два рази. Якщо до 2022 це було 13% території України, то зараз, за повідомленням нашого президента, – 26%. На жаль, досі освітні центри не змінили назву, і вони досі називаються «Крим – Україна», «Донбас – Україна». І це не дуже коректно щодо тих територій, які також окуповані, – це території Запоріжжя, Херсонщини. І ми бачимо дуже потужний наступ на Харківщині, де також потрібно, щоб ця інформація була – там дуже обмежений доступ до інтернету, блокуються сайти. І тому об’єднання низки громадських організацій в дуже потужну інформаційну кампанію – це дуже сильний крок, і не просто так ми об’єдналися. Бо кожного року ми це робили, але поодинці, а в цьому році ми вирішили, що нам потрібно бути разом, що синергія цих організацій може надати інший результат. І не лише синергія громадських організацій, а й синергія освітніх центрів, державних органів», – зазначила вона.

Крім того, громадськими організаціями, які об’єдналися в цьому році, спільно було розроблено сайт Вступ 2024 для людей з тимчасово окупованої та прифронтової території. На ресурсі розміщена вся необхідна інформація щодо вступу до ЗВО для абітурієнтів з ТОТ та прифронтових територій.

Валентина Потапова наголосила, що важливо, аби до цієї кампанії долучилося і українське суспільство загалом, позаяк питання вступу молоді саме в українські ЗВО.

Зазначимо, що з 1 червня в Україні розпочнеться вступна кампанія для абітурієнтів з ТОТ та прифронтових територій, яка проходитиме за спрощеною системою.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini