Ніхто не розуміє масштабу трагедії у Маріуполі, але світ має знати правду: у Києві представили фільм «Маріуполь. Хроніки пекла»
Документальний фільм базується на розповідях очевидців, які пережили окупацію і змогли виїхати з міста. Автори фільму зверталися за розповідями до маріупольців.
Першим героєм стала Надія Сухорукова. Жінка вела щоденник-спогади на сторінці у фейсбуці. Багато очевидців не погоджувались на інтерв’ю – люди не могли ще раз, навіть у розповідях, пережити це пекло.
Автори записали понад 11 годин інтерв’ю. Всього у картині 11 героїв. Лише за 4,5 тижні команда волонтерів записала та змонтувала картину. Вже зараз фільм можна подивитися на ютубі – https://bit.ly/3NiNDv2
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла Ліза Татарінова – режисер фільму.
? «Ніхто не розумів масштабів тієї трагедії, яка відбувалася у місті. Ми не вірили, що у ХХІ столітті можуть відбуватися такі жахливі речі. Коли люди сиділи без їжі, води, світла. Тому, ми, з командою волонтерів вирішили, що світ має знати правду. Ми відразу погодились надавати безкоштовні права на показ цього фільму. Світ має знати правду про всі ті жахи, які відбувались у Маріуполі. Про те, що це війна на винищення людей. Лише за перші два тижні картину переглянуло декілька мільйонів людей. Відгуки про цей фільм надходять з усього світу, навіть найвіддаленіших куточків», – сказала вона.
Ліза Татарова відмітила, що не дивлячись на важку тему, це історія також про любов. Про любов людей до свого міста, яке росія стерла з лиця землі.
Під час брифінгу продемонстрували тризер фільму – https://bit.ly/3NnyxnU , де герої стрічки поділилися своїми спогадами:
«Люди готували їжу на кострах біля будинків, дуже часто просто полювали на голубів».
«Всю правду світ дізнається лише після деокупації».
«Місто Маріуполь – тепер кладовище».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini